1.liga mládeže začala v Jičíně

07.10.2015 04:55 | Zprávy

Není to tak dlouho co jsme oslavili postup do 1.ligy. Po tahanicích z rozlosováním nakonec odstoupila dvě družstva a tak nás zůstalo deset. Naším cílem je nesestoupit a hrát v klidném středu tabulky. Po prvním dvojkole musím říci se nám plán daří plnit.

. kolo -

V prvním zápase se nám do cesty postavilo družstvo Ustí nad Orlicí. Podle soupisky jsme byli lehčí favorit i bez Jirky Lišky a tak jsem celkem otevřeně věřil ve tři body. Velmi rychle jsme vyhráli první tři partie a vše vypadalo na jasnou záležitost, bohužel při další prohlídce jsem zjistil, že Filip Draboň přehlédl figuru, Julián Přnosil si nechal školácky chytit střelce a Vláďa Křížek jaksi neví co s remízovou pozicí, optimismus mě rychle přecházel.  Filip také velmi brzo prohrál, a tak bylo jasné, že to rozhodne Julián, který mezitím byť v časové tísni nalezl protihru, sice špatnou, ale protihru.  Soupeřka naštěstí neviděla přiznejme velmi těžkou cestu k výhře, a tak Julián hrající na 30s zajistil vítěznou remis. Vláďa se totiž mezitím prostál pozičně do prohry.

Holásek Vojtěch 1568 0 : 1 Hofman Kryštof 1632
Píše Jiří 1526 0 : 1 Doubek Jakub 1514
Holásek Vít 1549 1 : 0 Křížek Vladimír 1488
Šmajzrová Veronika 1219 ½ : ½ Přenosil Julián 1353
Holásková Veronika 1144 0 : 1 Paulus Václav 1521
Píše Michal 1178 1 : 0 Draboň Filip 1419

V druhém zápase nás čekla těžký Lanškroun, který předtím jen těsně podlehl Jičínu, s FM Havelkou na první šachovnici jsme rozhodně proti nim nebyli favorité. Josef Havelka našeho Kryštofa trochu podcenil a tak byla pozice velmi dlouho vyrovnaná, Kryštof se pak snažil hrát na remis pomocí věčného šachu a obětoval tomu pozici a nakonec i partie, což byla škoda, neboť se ukázalo, že mohl v závěru vynutit pat. Kuba Doubek měl od počátku lehce navrh, poté co začal oblíbeným f4, po výměně dam, však již pozice byla plochá, a skončila zablokovanými pěšci a remízou. Vláďa byl tentokrát lepší než soupeř, brzo získal figuru a bod. Julián se bohužel nechat zatlačit do velmi špatné pozice a matu. Vašek Paulus ztratil v zahájení pěšce, a tak byl nakonec po vyrovnané hře rád za remis v koncovce různopolích střelců.

A tak měl vše ve svých rukách Filip Draboň, od počátku měl na svého soupeře navrch. brzo získal pěšce a lepší pěšcovou strukturu, v koncovce čtyř koní, byli ti Filipovi jasně aktivnější, a Filip obratným manévrováním v týlu soupeře získal dalšího pěšce. Po delší době Filipa konečně napadlo, že bez svého krále partii nevyhraje vyrazil vpřed. Budu s ním ale muet ještě procvičit pěšcové koncovky, neboť mi v závěru málem přivodil infarkt, když značně komplikovaně dovedl partii k výhře. Je nutno říci, že by to měl ještě složitější, ale soupeř vyměnil oba koně a to nebylo dobře. Remíze 3-3 je překvapení a pro nás cenný bod.

Hofman Kryštof 1632 0 : 1 FM Havelka Josef 2183
 Doubek Jakub 1514 ½ : ½ Ježek Jakub 1553
 Křížek Vladimír 1488 1 : 0 Bouchal Lukáš 1514
 Přenosil Julián 1353 0 : 1 Kupsa Matěj 1658
 Paulus Václav 1521 ½ : ½ Kalousová Julie 1363
 Draboň Filip 1419 1 : 0 Chládek Josef 1277

Když budem takto hrát dál uvidíme, ale fakt sem nečekal, když jsem vytvářel přípravu, že se nakonec vrátí i příprava pro poslední šachovnice, 28.11 přivítáme doma Jičín.

2x 2096x Michal Mach
20.10.2015 08:19 | Michal Mach

Děkuji pane Liška, za kluky a za sebe, od Vás to potěší. Těšíme se, že další kolo už s Jirkou, opatrně mením naše cíle na nic není nemožné.

07.10.2015 19:19 | jliska

Blahopřeji k výbornému startu, tolik bodů v lize mládeže jsem nečekal.

Liška