Jiří Liška mistrem republiky

29.09.2016 01:19 | Zprávy

Ve dnech 10.-11. 9. 2016 proběhlo ve Vyškově Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v rapid šachu. Této vrcholné akce se zúčastnil jako jediný z Libereckého kraje také Jiří Liška, student kvinty českolipského gymnázia.

Ve dnech 10.-11. 9. 2016 proběhlo ve Vyškově Mistrovství České republiky juniorů a dorostenců v rapid šachu. Této vrcholné akce se zúčastnil jako jediný z Libereckého kraje také Jiří Liška, student kvinty českolipského gymnázia, hráč šachového klubu 1.Novoborský ŠK.

Turnaj se hrál na 9 kol švýcarským systémem a Jirka měl bilanci 6 výher, 2 remízy a 1 porážku, což mu v celkovém hodnocení vyneslo titul mistra ČR v kategorii do 16 let a zároveň tituly vicemistra v kategoriích do 18 let a do 20 let.

Jirka tímto navázal na úspěšné vystoupení na Mistrovství Evropy, které se letos na konci srpna uskutečnilo v Praze. Z celkového počtu více než 1000 hráčů, jich startovalo v kategorii chlapců do 16 let celkem 131. Jiří Liška byl nasazený na 68.místě. V devíti kolech nasbíral 5,5 bodu a především díky výbornému závěru vylepšil svou startovní pozici o plných třicet míst. Obsadil konečné 38.místo a byl druhým nejlepším hráčem z české reprezentace ve své kategorii.

Mezi těmito dvěma turnaji ještě Jiří Liška zvládl vyhrát krajský přebor v bleskovém šachu dospělých, kde se mu podařilo zvítězit s absolutním výsledkem 17 kol – 17 výher.

Autorem článku je Jiří Liška st.

3x 947x Michal Mach
30.09.2016 22:26 | jliska

Ten článek mne docela překvapil, sice mne potěšilo, že si Jirkovo úspěchu kromě Viktora Novotného někdo z klubu všiml, ale nebyl určen pro NSS a Michal Mach se mne před zveřejněním na nic neptal.

Samozřejmě, že nás s Jirkou mrzí, že na čtvrteční simultánce bylo oceněno za skvělý úspěch družstvo mladších žáků, ale alespoň to tričkou mohl za ty tři turnaje dostat i Jirka.

Přeci jenom to byl už Jirkovo třetí titul mistra ČR za poslední tři roky a myslím, že nikdo z mládeže za poslední roky větší úspěchy neměl.

Liška st.

30.09.2016 09:01 | lajolend

Také se přidávám ke gratulaci! Krásné výsledky .....

29.09.2016 22:07 | Hopr

Veliká gratulaceyes Držím palce, jen tak dál.