Ohlédnutí za sezónou Nového Boru "D"

18.04.2016 04:40 | Zprávy

Máme za sebou závěrečné dvojkolo nástavbové, pro dolní část tabulky naprosto zbytečné části. Krom tréninku je tato část zbytečné a chtělo by to prodloužit soutěž a hrát každý s každým 2*. Pojďme ale už za zápasy.

Nový Bor "D"  -  ŠK Frýdlant  3,5-4,5

Tento zápas byl boužel smutnou ukázkou toho, jak lze prohrát vyhraný zápas, a to jen díky tomu, že dva naši hráči neumějí prosadit samostaného pěšce. Ale postupně. Bohužel nejprve poměrně rychle prohrál Kuba Doubek, Vašek Paulus si bohužel opět udělal velkou rošádu do zcela otevřeného postavení a na to také následně prohrál. Naopak Vláďa který v poslední době jde nahoru soupeře zcela rozložil a zdecimoval, přestože měl elo o 200 menší.  A protože Matěj Hurtík za 20 minut partie v podstatě dohnal k šílenství jasně zkušenějšího soupeře, mimochodem gratuluju, byl brzo stav 2-2. Záhy prohrál Julián a já vyrazil obhlédnout zbytek stolů. Já osobně sem soupeře rozebral, získal jsem kvalitu a stál sem jasně na výhru. Několikrát sem bohužel přehlédl složitější vítěznou pozici, ale i tak kvalita navíc se nedala prohrát, ale bohužel sem nenašel odvahu pro otevření sloupce v závěru a tak sem plichtil. No ono když sem viděl, že Filip Draboň a Tomáš Sichrovský mají jasně vyhranou pěšcovku, oba loženou, moc se mi nechtělo zdržovat. O jak sem se pletl, Filip během 14 dní předvedl ten stejný kiks, to byla ostuda, a Tomáš neměl ještě dostatek zkušenosti a nespočítal to, škoda. A tak jsme prohráli.

Kunratice  -  Nový Bor "D"   4 - 4

Vesele naladěni v slabší sestavě jsme pak odjeli k přátelům do Kunratic, ti naopak nastoupili v silné sestavě. Ale to na nás letos jaksi neplatí. Vašek Paulus na první šachovnici na zkušenějšího soupeře bohužel neměl a celkem snadno prohrál. Stejně snadno bohužel prohrál Adam Matela, které ho jsem povolal na poslední chvilku a také Tomáš Sichrovský. Vláďa Křížek opět projevil lepšící se propočet a soupeře v poměrně hezké kombinaci přehrál, hezké Láďo. Rodina Přenosilů přinesla záhy do rozpočtu další dva body, hlavní dík patří Štěpánovi, který opravdu nebyl favoritem. A tak tíha výsledku zůstala na opět poslední dvojici ve hře Mach/Draboň.  No Filip neustále studoval mou pozici s tím, že to dá za půl, čekal a pročekal sem do vyhrané pozice. Já sem opět soupeře ve střední hře přehrál. Soupeřova francouzká s f4, byla opravdu značně zoufalá. Bohužel mě opět zklamal propočet, a neviděl sem několik vítězných kombinací, ikdyž to nebyli jednoduché kombinace, ach ten propočet. Co soupeř zanedbal ve střední hře doháněl v koncovce a tak sem byl rád nakonec za plichtu. Zpět k Filipovi, který majíce v dámské koncovce volného pěšce navíc, přijal nabídnutou remis, údajně pro jistotu.

A tak se se sezonou loučíme s výsledkem 2-3-3, což si myslím je na první pokus tohoto z mládežníků sestaveného týmu dobré. Příští sezonu to bude snad ještě lepší. Všem děkuji za reprezentaci, rodičům za doprovod a odvoz auty. Jirkovi Jínovi za body na první šachovnici.

. kolo -
0x 1317x Michal Mach