Vašek Paulus finišuje

08.05.2016 20:02 | Zprávy

Grand Prix LK má za sebou 8 turnajů. Do konce zbývají dva turnaje. Probíral jsem z Vaškem jeho šance a ochotu obhájit loňský titul v seriálu, a Vašek se do toho pustil s velkým odhodláním.

Grand Prix LK má za sebou 8 turnajů. Do konce zbývají dva turnaje. Probíral jsem z Vaškem jeho šance a ochotu obhájit loňský titul v seriálu, a Vašek se do toho pustil s velkým odhodláním. Nejprve si ale zopakujme jak se GP boduje, seriál má předem neurčený počet turnajů, odhadem 10 a za první místo v turnaji je dle počtu zůčastněných 60-80 bodů za druhé místo pak o pět méně atd.... Každému hráči se počítá na konci sezony pět nejlepších výsledků. Vašek však před turnajem v Kunraticích a Kam.Šenově, sehrál pouze dva, přestože vítězně. Bylo tedy nutné pro zachování šance dopadnout co nejlépe.

Nejprve proběhl skvěle obsazený turnaj v Kunraticích, který má ji svou bohatou tradici. Od počátku byla včela dvojice favoritů, Vašek Paulus a Filip Dolenský. Vaček však nečekaně prohrál ve třetím kole s výrazně slabším Sivákem Lukášem a záleželo jen na Filipovi jestli dá Vaškovi ještě šanci. Ovšem měla rozhodnout jejich vzájemná partie. Tu Vašek po těžkém a napínavém boji vyhrál na čas. To mu ale do vedení nepomohlo, to stále na pomocné hodnocení držel Filip. Před posledním kolem měli v čele 6b jak Vašek, Filip ale i Sivák Lukáš a skvěle hrající Martin Habenicht. Na paty jim všem šlapal s odstupem půl bodu Říha Martin. Po posledním kole v čele zůstal na 7b jen Vašek a Filip Dolenský. Nakonec o vítězství Vaška rozhodla úplně poslední hraná partie, díky níž měl na konci VAšek o 0,5b lepší pomocné hodnocení. Turnaj tak byl napínavý až do konce.

V Kamenickém Šenově měl Vašek výrazně méně práce, soupeři mu bohužel výrazně "pomohli" a při neúčasti domácího favorita Kryštofa Hofmana měl Vašek volnou cestu. V turnaji zvítězil z 7,5/8b před Tomášem Sichrovským 6,5/8b a Kubou Volencem 6,5/8b, tedy všechno hráči našeho družstva v 1,lize mládeže.

V celkovém pořadí se ujal vední právě Vašek Paulus s 310b z 4 turnajů odehraných před Sichrovským Tomášem 305b s více než 5 turnaji a Přenosilem Juliánem, který má však již větší odstup a to přesně 253b ale také pouze z 4 turnajů. Co z toho lze vyvodit, že Vaškovi se stačí zůčastnit jednoho ze zbývajících turnajů a v něm skončit jakkoliv před Sichrovským Tomášem aby první místo v GP obhájil.

Kompletní výsledky naleznete na webu ŠSLK.