Čtvrté místo v České lize mládeže

20.07.2017 00:00 | Zprávy

Poslední tři kola ČLM proběhla v Teplicích – Srbice. I bez Jirky Lišky jsme doufali v plný bodový zisk a umístění do třetího místa. Realita byla trošku jiná: s ŠK Plzeň pouze 3:3.

Pochvalu zaslouží Jakub Šulc, když v koncovce pěšců vymyslel hezký průlom a vyhrál. Letos jsme měli šťastnou ruku při volbě hosta – Jakub nám vybojoval 5 bodů z 5 zápasů. Další zápas s favoritem ŠK Karlovy Vary (letošní postupující do extraligy) začal skvěle vedením 2:0, dále 3:1, trenéři soupeřů kroutili hlavami, co se děje, ale pro nás konečný stav 3:3. Oba zápasy zklamaly všechny tři přední šachovnice. Před závěrečným kolem držíme páté místo. Poslední zápas s Chodovem, kde soupeřům nenastoupil nejlepší hráč, byl pro nás lahůdkou s výsledkem 5:1. Štěstíčko nám nakonec přálo – Slavoj Litoměřice v závěru prohrál a tím jsme se posunuli na velmi pěkné čtvrté místo. Po mnoha horších sezónách v této mládežnické soutěži jsme konečně sahali téměř na medaili. Dochází tedy na slova trenéra Jirky Jíny: naše družstvo je mladé, perspektivní a časem krásně dozraje. Do příští sezóny se sestava prakticky nezmění, hostování Kuby Šulce bude pokračovat, takže vzhůru do bojů o extraligu v dalším roce! Závěrem chceme poděkovat všem hráčům, domovskému oddílu za finanční podporu a za práci trenérovi a vedoucímu Přemku Hofmanovi.

0x 125x