Dvě mládežnická zlata z republiky

22.03.2014 11:10 | Zprávy

Sbírka zlatých medailí novoborských šachistů je opět rozšířena. Tentokrát se o vítězné vavříny postaralo mládí. Šampionem České republiky v kategorii do čtrnácti let se stal Jiří Liška, vládcem juniorů pro rok 2014 je Tadeáš Kriebel.

Mistrovství České republiky mládeže, juniorů a dorostenců v šachu proběhlo ve dnech 8. - 15. 3. v Koutech nad Desnou. V každé věkové kategorii se utkalo 24 nejlepších hráčů, kteří postoupili z vícestupňových kvalifikací, junioři sehráli uzavřený turnaj o dvanácti účastnících.

Student sekundy A českolipského gymnázia, hráč šachového klubu 1. Novoborský ŠK, Jiří Liška byl do soutěže nasazen jako čtvrtý hráč podle ratingu. Vydařený prázdninový týden přetavil Jirka Liška v šest výher a dvě remízy, což v konečném součtu znamenalo 1. místo. Jirka si tímto úspěchem doplnil kompletní sbírku titulů. K předchozím titulům mistra Čech v roce 2012, mistra České republiky v rapid šachu v roce 2013 nyní přidal titul nejcennější - mistr České republiky v klasickém šachu. Šachovou naději Českolipska čeká letos na podzim účast na mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Stupně vítězů H14, vpravo Jiří Liška

Své želízko v ohni měl 1. Novoborský šachový klub i v nejstarší kategorii. Již zkušený FIDE mistr Tadeáš Kriebel je dvojkou českého juniorského žebříčku a tak zákonitě patřil mezi hlavní favority na zlato. Novoborský šachista zahájil turnaj ve skvělém tempu a tři výhry v úvodních třech kolech znamenaly samostatné vedení v tabulce. V souboji s hlavním rivalem mezinárodním mistrem Vojtěchem Plátem v závěru turnaje uhrál Tadeáš Kriebel potřebnou remízu a stal se juniorským mistrem České republiky.

stupně vítězů junioři, durhý zleva Tadeáš Kriebel

Kompletní výsledky