Martin Habenicht je absolutní vítěz 1. turnaje Velké ceny

22.09.2017 07:00 | Zprávy

V sobotu 16. 9. se v Komunitním centru ve Sloupu odehrála první ze série VC Libereckého kraje. Navazujeme na loňské rozřazování dětí do 4 skupin podle výkonnosti, aby se hrálo co nejvíce vyrovnaných zápasů.

Z více než 50 šachistů měl Novoborský klub nejpočetnější účast a zcela jsme ovládli nejsilnější 1.ligu. Na stupních vítězů stanuli Martin Habenicht, Julián Přenosill a Tomáš Sichrovský. Druhou medaili si odnesl za třetí místo Iegor Frantsev. Náš pětiletý talent šachově roste den za dnem a v tomto turnaji za sebou nechal 16 starších dětí.

Velmi dobře si vedla Adélka Novotná, která skončila pátá a byla nejlepší dívkou. Na stejné příčce v jiné skupině skončil Fanda Zákutný. Pěkný závěr turnaje a konečné 9. místo obsadil Matěj Sedláček. Pan Tryhuba přivezl 9 dětí a jeho svěřenci Michal Trmal a Lukáš Fafala si odvezli zlatou a stříbrnou medaili ve 4. lize.

0x 249x