Mladí šachisté byli úspěšní v Teplicích

04.09.2017 00:00 | Zprávy

Letošní sezónu jsme zahájili netradičně - smíšeným turnajem s dospělými. Nebyli jsme jediní - mezi 50 účastníky byla téměř třetina dětí a všichni si to užili.

Mládežnické kategorie se vyhlašovaly zvlášť a naše děti byly na pódiu vícekrát - s přehledem jsme vyhráli chlapeckou i dívčí skupinu. V dívkách máme zlatou Nikolku Kulašovou, Adélka Novotná byla třetí. Matěj Hurtík hrál nejlépe z chlapců do 15 let, Martin Habenicht skončil třetí a hned za ním Tomáš Sichrovský.

(vlevo) Adélka Novotná a Nikolka Kulašová (vpravo)

Všichni výše jmenovaní měli tento turnaj jako bojovou akci před nadcházejícím víkendem, kdy budou reprezentovat  kraj na MČR v rapidu v Mostě.

Celkově nejvíce bodů a pěkné 10. místo nasbíral Vašek Paulus, který již z dětské kategorie odrostl. Dobře si vedl i náš další „starší žák“ Julián Přenosil na celkově 15. příčce.

Do bojů s dospělými se odvážně pustil i nejmladší člen Novoborského ŠK Jegor Frantsev (2012!). Hned v prvním kole se utkal s nejstarším hráčem turnaje J. Purkytem z Děčína. Pan Purkyt  byl dlouho téměř vyrovnaným zápasem velmi překvapen a po partii nešetřil chválou na Jegorkův výkon.

Letošní mládežnická sezóna začíná velmi rychle a podle termínového kalendáře bude hodně nahuštěná. V září je šest akcí - kromě MČR zahájí i liberecká Velká cena turnajem ve Sloupu. Zároveň naše elitní čtveřice vyjede bojovat (a třeba i obhájit loňské vítězství) v družstvech do Ústí nad Labem a to hned dvakrát. Aby toho nebylo málo, čeká nás ještě olympiáda družstev v Liberci. Navíc se oprávněně obáváme, že si někteří vyjedou poměřit síly znovu mezi dospělé na bleskový turnaj do Stráže.

Přejeme úspěšnou sezónu ve všech soutěžích našim družstvům i jednotlivcům. Aktuálně 9. – 10. září držíme palce Kryštofu Hofmanovi, Matěji Hurtíkovi, Nikole Kulašové, Martinu Habenichtovi, Adéle Novotné a Tomášovi Sichrovskému.
0x 92x