Novoborská šachová Corrida

Základní myšlenkou uspořádání Novoborské šachové Corridy bylo umožnit našemu hráči velmistru Viktoru Lázničkovi (aktuálně 2. místo českého žebříčku) hrát pravidelné zápasy, ve kterých by se utkával s kvalitními hráči užší světové špičky. Během dosavadních čtyř ročníků navštívili Nový Bor česká jednička velmistr David Navara (2011), lotyšský velmistr Alexej Širov, mistr světa z let 2004-2005 bulharský velmistr Veselin Topalov a maďarský velmistr Richard Rapport.

2014

První půle Novoborské šachové Corridy 2014 patřila jednoznačně maďarskému velmistrovi. Richard Rapport dosáhl pohodlného vedení 2,5:0,5 a zdálo se, že bezpečně dokráčí pro celkové vítězství v zápase. Viktor Láznička však dokázal v posledních dvou kolech vyrovnat a o vítězi musel rozhodnout rozstřel na dvě bleskové partie. V obou byl úspěšnější maďarský mladík, který si tak nakonec zajistil triumf ve 4. ročníku Novoborské šachové Corridy.

oficiální stránky Novoborská šachová Corrida 2014 (reportáže, fotografie, videa, partie k přehrání atd.)

2013

Bulharský velmistr Veselin Topalov předvedl v letošním ročníku Novoborské šachové Corridy umění hráčů světové desítky a v zápase na šest partií s českou dvojkou Viktorem Lázničkou zvítězil 4:2. Vedlejší zápas zkušeností a mládí v podání ukrajinského velmistra Olega Romanišina a českého juniora Tadeáše Kriebela skončil po zajímavém průběhu spravedlivou remízou 3:3.

oficiální stránky Novoborská šachová Corrida 2013 (reportáže, fotografie, videa, partie k přehrání atd.)

2012

Druhý ročník Novoborské šachové Corridy přinesl zápas mezi velmistrem Alexejem Širovem z Lotyšska a domácím velmistrem Viktorem Lázničkou. Po urputném boji zvítězil lotyšský velmistr v poměru 4:2.

oficiální stránky Novoborská šachová Corrida 2012 (reportáže, fotografie, videa, partie k přehrání atd.)

2011

První srpnový týden roku 2011 to nebyly sklářské pece, co rozpalovaly diváky v restauraci Ajeto v Novém Boru, ale premiérový ročník Novoborské šachové Corridy. V zápase zvítězil velmistr Viktor Láznička poměrem 4,5:1,5. Posunul své maximum na 2702 ELO bodů a zapsal se do historie českého šachu jako druhý hráč, který magickou hranici 2700 ELO překonal.

oficiální stránky Novoborská šachová Corrida 2011 (reportáže, fotografie, videa, partie k přehrání atd.)

PLAKÁTY