Postupy na MČR do 16 let nám unikly jen těsně

27.11.2017 00:00 | Zprávy

V útulném horském hotelu Fit-Fun v Harrachově se konalo tradiční Mistrovství Čech za účasti našich pěti hráčů. Počasí bylo nevlídné, ale jinak si nebylo celý týden nač stěžovat.

Děti pravidelně navštěvovaly šachové přednášky, sehrály simultánky s mezinárodními mistry a měly si možnost (po svolení trenérů) sehrát bleskový turnaj. Jediný slunný den jsme vyrazili na bobovou dráhu, pěší túru jsme bohužel nestihli. Prostě samé šachy, šachy a zase šachy.

Kategorie do 16let: Julián Přenosil 3,5b (46. místo)- nezklamal ani nenadchnul, střídal dobré partie se špatnými, podle názoru trenéra Jirky Jíny je jeho výkonnost nestabilní.

Kategorie do 14let: tři žhavá želízka, zde jsme tajně doufali v nějaký postup – Martin Habenicht 6b (12. místo) – ač mladší měl nakonec nejlepší výsledek. Po špatném začátku skvělý finiš (4b z 5) a těsně za branami postupu. Martina šachy baví, je našim nejaktivnějším hráčem. Dala by se jen vyčíst menší agresivita a rozhodnost -hraje tzv. hodně na jistotu.

Martin Habenicht (vlevo)

Kryštof Hofman 5,5b (15. místo) – po prohraném prvním kole (v dámské koncovce s 3 pěšci navíc spadl na čas) měl špatný vstup do turnaje. Kryštof je náš největší talent, šachy už opravdu umí a nebyl pro něj problém čelo dohonit. Bohužel v 8. kole zkazil zahájení a velice dobrým soupeřem byl přehrán. Škoda, při 6 bodech a výborném Bucholzu, by byl postupový.

Matěj Hurtík 5,5b (20. místo) rád vyhledává kombinační pozice, kde se cítí jako ryba ve vodě. Bohužel se mu stává, že soupeře podceňuje a to se mu stalo osudným v 6. kole, kdy brzy přehlédl figuru, poté se mocně vrhl do útoku, obětoval další 3 figury (a´la Tal) a když už byla partie vyhraná, špatně ji dopočítal a bylo po postupu. Ani závěr 2,5b ze 3 už nestačil.

Kategorie do 12let: Michal Papoušek 6b (13. místo)po slabším úvodu a lepší druhé polovině solidní výsledek, menší znalosti zahájení dokáže vyrovnat nesmírnou bojovností, která se mu zatím vyplácí.

Mistrovství se nám po šachové stránce zdařilo, soutěž se všem zúčastněným líbila a těšíme se na příští ročník, kdy nám jistě nějaký postup na republiku vyjde.

Kompletní výsledky a pořadí

0x 2159x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat