Rozloučení s Jirkou Majstrem

04.04.2017 09:12 | Zprávy

V pátek 31. března jsme se sešli v Clubu Ajeto, abychom se rozloučili s naším kamarádem a dlouholetou oporou novoborského šachu, Jirkou Majstrem. A jak jinak poctít šachového nadšence, než za šachovnicí!

Bleskový turnaj na Jirkovu počest okořenila vedle členů klubu i účast příslušníků jeho rozvětvené šachové rodiny. Vedle manželky Alžběty a synů Tomáše a Jirky si s námi zahráli i neteř Petra a synovec Ivan. Ačkoliv nehrají šachy závodně, drželi krok a nezůstali bez bodu.

Jirka nám bude moc chybět. Nevynechal snad jediný zápas, vždy byl připraven pomoci. Věnoval se mládeži, organizaci turnajů a klubového života, byl kapitánem a rovněž platným a silným hráčem, stačí připomenout jeho početné úspěchy ze simultánek proti hvězdným světově uznávaným velmistrům, kdy Jirka hned několikrát dokázal zvítězit.

Teď už hraje šachy na obláčku s bohyní Caissou a sleduje naše šachové snažení. A určitě nám drží palce!

0x 577x Petr Boleslav