Náborový turnaj

16.03.2010 11:31 | Zprávy

Pro řadu účastníků se jednalo o první turnaj a bylo to znát především na nervozitě spojené s prvním seznámením se s šachovými hodinami. Mnohá očka sledovala nejprve více čas než šachovnici a to se nemusí vyplatit. Nabyté zkušenosti se ale jistě budou hodit v dalších turnajích.

Suverénně prošel turnajem Filip Draboň, který porazil všechny své soupeře. S půlbodovým náskokem na dotírající trojici uhájil stříbro Pavel Marek. O bronzové medaili rozhodovalo až pomocné hodnocení. Nejlepší ze čtyřbodových měl Filip Žourek a umístil se tak před Lukášem Kolčem a Jakubem Doubkem.

Konečné pořadí:

Jméno Kroužek/Klub Body
Draboň Filip 1. Novoborský Šk 6
Marek Pavel 1. Novoborský Šk 4,5
Žourek Filip ZŠ Arnultovice 4
Kolč Lukáš 1. Novoborský Šk 4
Doubek Jakub ZŠ Arnultovice 4
Maco Jakub 3,5
Dlask Filip ZŠ Arnultovice 3,5
Melničáková Petra ZŠ Arnultovice 3
Novotný Vojtěch 1. Novoborský Šk 3
Špachman Jan 3
Rosický Martin ZŠ Arnultovice 3
Mádlík Michal Partztánská, ČL 3
Šilar Adam 2,5
Matela Adam DDM Smetanka 2
Šulc Richard 2
Gabrielová Martina ZŠ Arnultovice 2
Procházka Lukáš ZŠ Arnultovice 1

Fotogalerie:

Turnaj v plném proudu. Dohlíží trenéři Miloš Koudelka a Jaroslav Tryhuba. (zdroj: nss.cz)

V popředí partie Šulc – Mádlík, za nimi Dlask – Novotný a Procházka – Rosický. (zdroj: nss.cz)

Souboj nejlepší dívky, Petra Melničákové, a absolutního vítěze, Filipa Draboně. Za nimi Žourek – Kolč a Doubek – Špachman. (zdroj: nss.cz)

Netrpělivé čekání na vyhlášení vítězů. (zdroj: nss.cz)

A zde máme všechny 3 medailisty, zleva Filip Žourek (3.), Filip Draboň (1.) a Pavel Marek (2.). (zdroj: nss.cz)

Nominace na Krajský přebor:

Skupina A
Draboň Filip
Marek Pavel
Doubek Jakub
Hergesel Jan
Žourek Filip
Bačkovská Eliška
Skupina B
Maco Jakub
Dlask Filip
Novotný Vojtěch
Rosický Martin
Melničáková Petra
Matela Adam

Rozhodli jsme se v případě zájmu postavit 2 družstva. Ve skupině A mohou startovat pouze hráči registrovaní v šachovém svazu – přihlášku dostanete od svého trenéra, členský příspěvek činí 150 Kč/ročně. První členský příspěvek jako cenu dostali Jakub Doubek a Filip Žourek, ostatní prosím o platbu trenérovi. Ve skupině B nebudeme registraci vyžadovat. Kvůli omluvám na poslední chvíli vezmeme i 2 náhradníky, kteří se když tak protočí: Martina Gabrielová a Vojta Ježdík.

Sraz je v sobotu 27. března v 8:30 na Náměstí Míru. S sebou, prosím, vezměte podsedák do auta, pokud vlastníte, přezůvky a svačinu či peníze na ní, bude otevřen bufet. Návrat očekáváme kolem 15:20. Prosíme ještě jednoho rodiče s autem o odvoz (a přívoz), o dozor se postará p. Tryhuba.

kompletní výsledky
V pondělí 15. března pořádala Novoborská šachová akademie v prostorech DDM Smetanka náborový turnaj mládeže, který byl zároveň kvalifikací hráčů narozených 1998 či později na Krajský přebor družstev mladších žáků, který se koná v sobotu 27. března v České Lípě. Na turnaj dorazilo celkem 17 hráčů, hrálo se na 6 kol tempem 2x10 minut.