Vydařená obhajoba

11.12.2009 22:13 | Zprávy

Nejlepšími individuálními výsledky se blýskli:
na 1. šachovnici bronzový z mistrovství Čech do 10 let, Jiří Liška (ZŠ Dr. Tyrše, 1. st.), (6/6),
na 2. šachovnici Adrián Marek (ZŠ Dr. Tyrše, 2. st.) a Jiří Matela (ZŠ Náměstí Nový Bor) (5/6),
na 3. šachovnici Simona Jínová za ZŠ Dr. M. Tyrše, 1. stupeň (6/6) a
na 4. šachovnici David Le ze SPŠ Česká Lípa (6/6).

Konečné pořadí:

Pořadí Družstvo Body TB V kat.
1. ZS Dr. Tyrse CL 2.st 18,0 10 1.
2. SPS Ceska Lipa 16,5 9 1.
3. ZS Dr. Tyrse CL 1.st 16,0 9 1.
4. ZS Namesti Miru Novy Bor 2.st 16,0 8 2.
5. ZS U lesa Novy Bor 2.st 13,0 6 3.
6. SOS Luzicka Ceska Lipa 10,0 5 2.
7. ZS Namesti Varnsdorf 1.st 9,0 4 2.
8. ZS Kamenicky Senov 2.st 8,5 4 4.
9. ZS Edisonova Varnsdorf 1.st 8,0 3 3.
10. ZS Namesti Miru Novy Bor 1.st 5,0 2 5.

Fotogalerie:

Jeden stůl jsme museli nechat v suterénu DDM Smetanka v učebně Brontíka. ZŠ náměstí Míru (vlevo) a ZŠ Dr. Tyrše Česká Lípa.

Dívek je v šachu, bohužel, menšina. Hned dvě ale hrály za vítězný tým: Simona Jínová (vlevo) a Kateřina Kadlecová.

Na první šachovnici se utkali dva členové družstva Novoborské šachové akademie v 1. lize mladšího dorostu. Tomáš Kučera ze ZŠ Dr. Tyrše (vlevo) a Jiří Lisý ze ZŠ náměstí Mru Nový Bor.

Lukáš Kolč (ZŠ U lesa Nový Bor) poráží Mikuláše Nováka ze ZŠ Náměstí Varnsdorf.

Malí bojují s velkými. Jiří Liška ze ZŠ Dr. Tyrše (vpravo) poráží zkušeného osmnáctiletého šachistu, Miroslava Mokrého ze SPŠ Česká Lípa.

ZŠ náměstí Míru Nový Bor, 1. stupeň.

Vlevo ZŠ Edisonova Varnsdorf, 1. stupeň: Václav Paulus poráží Petra Prchala ze SOŠ Lužická.

ZŠ Kamenický Šenov, 2. stupeň.

ZŠ Náměstí Varnsdorf, 1. stupeň, s trenérem Václavem Halbou.

SOŠ Lužická Česká Lípa.

ZŠ U lesa Nový Bor, 2. stupeň, vedená zkušeným Radkem Mahdalem – 4,5/6.

ZŠ náměstí Míru Nový Bor, 2.stupeň.

ZŠ Dr. Tyrše Česká Lípa, 1. stupeň, na čele s bronzovým medailistou mistrovství Čech, Jiřím Liškou, vyhrála suverénně svou kategorii a v turnaji dokonce předčila většinu starších týmů.

Vítěz mezi středními školami, SPŠ Česká Lípa. V popředí úspěšný David Le (6/6).

Vítězná ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa, 2. stupeň. Odzadu Tomáš Kučera, Adrián Marek, Simona Jínová a Kateřina Kadlecová.

Krajské kolo se bude konat v lednu či spíše únoru 2010 – záleží na organizátorovi. Komise mládeže šachového svazu Libereckého kraje teď právě připravuje konkurz na pořádání krajských kol. Ta budou otevřená pro všechny zájemce. Zájemci o pořadatelství se mi mohou hlásit na e-mail, viz. zde.

Kompletní výsledky
Celkem 10 školních družstev okresu Česká Lípa se utkalo ve čtvrtek 26. listopadu v DDM Smetanka Nový Bor v okresním kole Přeboru škol v šachu 2009/2010. Turnaj pořádaly společně Novoborská šachová akademie, DDM Smetanka a Asociace školních sportovních klubů. Hrálo se o postupy do krajského kola soutěže, a to ve všech třech věkových kategoriích: 1. -5. třída, 6. – 9. třída a střední školy.
Vzhledem k nižšímu počtu družstev, než jsme bývali zvykem, jsme se rozhodli odehrát společný turnaj všech na 6 kol pomocí tzv. švýcarského systému – proti sobě nastupují družstva s nejbližším počtem bodů. I závěrečná tabulka ukazuje, že v šachu není věk tak podstatný jako v jiných sportech, jde především o zkušenosti nasbírané nad šachovnicí. V kategorii základních škol obhájila obě prvenství ZŠ Dr. M. Tyrše Česká Lípa, v kategorii středních škol byla lepší SPŠ Česká Lípa.