Mistrovství ČR v šachu s naší účastí

21.09.2017 10:33 | Zprávy

Kryštof Hofman, Matěj Hurtík, Tomáš Sichrovský, Martin Habenicht, Nikolka Kulašová a Adélka Novotná se probojovali na nejvyšší českou soutěž.

Spolu s dalšími téměř 200 šachisty do 14 let odehráli každý devět zápasů s nejlepšími šachisty ve své kategorii z celé České republiky v krásném prostředí hotelu Cascade v  Mostu. Hrálo se tempem 20 min+5s (tedy 1 partie trvala necelou jednu hodinu). Jak jsme si vedli?

Kryštof hrál stabilně, dobře rozehrával, krásné pozice. Dvě prohry a pět remíz byly důsledkem toho, že bojoval více s časem než se soupeři.Matěj byl našim největším skokanem (posun o 11 míst, výkon o cca 200 větší). Kdyby neprohrál poslední kolo, skončil by na fantastickém desátém místě.Tomáš začal pěknou výhrou nad hráčem o cca 300 bodů silnějším, ale jeho další výkony odpovídaly předpokladům, stejně jako konečné umístění.Martin dokázal přehrát (dáma navíc!)nejsilnějšího hráče celé soutěže Viktora Přibyla (ohromující elo 2011 - ale v časové tísni přehlédl mat) a bronzového Adama Franka. Zvládl i porazit velkého favorita Rudolfa Juna (elo 1839), ale několik zápasů se nevyvedlo a tak celková pozice v polovině odpovídala původnímu nasazení.

Nikolku odsunula zpackaná poslední partie (a cituji hráčku: „moje noční můra“) z možného desátého místa až na 18., nicméně 4 body v této konkurenci jsou pěkný výkon.

Adélka patřila ve své kategorii k nejmladším a  ikdyž  se hodně snažila, na zkušenější soupeřky ještě nestačila. Získala jen dva body, ale může se o vyšší umístění pokusit příští rok.

Po dlouhé době je to úspěch – 6 dětí na republice a jejich výkony ani výsledky nebyly nijak špatné. V této konkurenci ztráta jednoho bodu znamená sestup v žebříčku o 10 i více míst.1x 6021x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
22.09.2017 00:25 | Michal Mach

Slušný článek, všichni hráliv poměrně slušně na konkurenci, organizace akce samotné byla na skvělé úrovni. Oceňuji, že tentokrát přišel článek podstatně dříve po akci než u KP: