Úspěšná prvoligová sezona

17.04.2012 11:57 | Zprávy

Oznámení soupisek a následné rozlosování dávalo tušit, že novoborské béčko čeká v druhé nejvyšší soutěži družstev velmi náročná sezona. Řada družstev totiž již samotnými soupiskami dalo najevo, že by se v příští sezon...

Oznámení soupisek a následné rozlosování dávalo tušit, že novoborské béčko čeká v druhé nejvyšší soutěži družstev velmi náročná sezona. Řada družstev totiž již samotnými soupiskami dalo najevo, že by se v příští sezoně ráda viděla v soutěži nejvyšší, což platilo zejména o Mahrle Praha, který by s nahlášenou sestavou v čele s dlouholetou českou jedničkou Davidem Navarou i v Extralize patřil k hlavním kandidátům na medaili. Ambice pražský celek potvrdil i v samotné sezoně, když se již dvě kola před koncem stal jistým postupujícím a pouze potvrdil, že jeho loňský sestup byl pouze shoda nešťastných okolností.

1. Novoborský ŠK “B“ měl pro začátek velmi obtížné rozlosování, a tak se po první polovině soutěže ocitl v přímém ohrožení sestupem. Rozlosování soutěže však všechny očekávané přímé konkurenty v boji o záchranu určilo až do závěru, ve kterém bylo mladé novoborské družstvo velmi úspěšné. Sezonu totiž zakončilo čtyřmi výhrami a jednou remízou, což v konečném výsledku znamenalo 6. místo, tedy nejlepší umístění od sezony 2008/2009, kdy Nový Bor i s rezervním družstvem atakoval postup do Extraligy a nakonec skončil druhý.

Předsezónní cíl, jímž po odchodu nejsilnějšího hráče velmistra Vokáče byla jednoznačně záchrana, se tak podařilo splnit bez větších problémů, k čemuž jednotliví hráči přispěli individuálními výsledky následovně:

Bodovými tahouny byli pro letošek kapitán Martin Vaculík (7 bodů z 11 partií) a díky velmi vydařenému závěru také rodinná dvojice strýce a synovce Petrů Kučerů (6/11, resp. 6,5/10). Na velmi obtížných nejvyšších šachovnicích obstáli na výbornou hostující Tomáš Kulhánek (4/8) s Julií Kočetkovou (3/7), naopak ostatní hosté – Honza Šťastný (4/8) či liberecký nadějný junior Marek Braun (2/5) si určitě představovali výsledek ještě o chloupek lepší. Mohutný finiš pomohl Honzovi Oreskému dotáhnout se na solidní 50% zisk (4,5/9), škoda jen, že se Honza opětovně nevyhnul černé sérii čtyř proher v řadě, jinak by totiž bezpochyby patřil k výrazným tahounům. Letošní sezona naopak příliš nevyšla nadějnému Honzovi Vránovi (4,5/11), který si alespoň své dvě výhry schoval do důležitých okamžiků a družstvu jimi přinesl klíčové 4 body. Ze sporadicky nastupujících náhradníků rozhodně nezklamali Martin Černý (1,5/2) s Lucií Jínovou (1/3), naopak Zdeněk Völfl (0/1) s duší novoborského šachu Petrem Boleslavem (0/2) ve svých epizodních rolích neuspěli.

0x Autor neznámý
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat