Zahájila sezóna 2011/2012

09.09.2011 00:15 | Zprávy

Po sobotním krajském přeboru v bleskovém šachu, který vyhrál Petr Kučera ml. a nominoval se tak na MČR 16. 12. do Prahy jsme tento týden rozjeli jak nábory dětí do kroužků, tak i schůzky dospělých v naší klubovně v DPS (vchod od Agrodatu). V článku naleznete jak informace pro rodiče mladých šachistů (letos jsme v DDM Smetanka i na všech školách, trénovat tak lze každý den od pondělí do čtvrtka), tak i novinky pro naše odrostlejší členy.

Novoborská šachová akademie – kroužky při DDM:

1. Novoborský šachový klub ve spolupráci s DDM Smetanka a základními školami v Novém Boru, otevírá i tento rok několik šachových kroužků pro začátečníky i pokročilé. Můžete si vybrat z několika možností. Kroužek na ZŠ náměstí Míru v pondělí od 14h. povede Jaroslav Tryhuba (sraz před družinou, hraje se v kuchyňce). V úterý od 15:30h trénují mírně pokročilí i začátečníci v DDM Smetanka s Milošem Koudelkou. Ve středu čeká Jaroslav Tryhuba mladé šachisty na ZŠ v Arnultovicích od 15:30. A nakonec ve čtvrtek zahajuje Michal Mach ve 14 hodin šachovou výuku na ZŠ U lesa. Všechny tyto kroužky jsou vedeny pod DDM Smetanka a jsou zpoplatněny částkou 200 Kč/pololetí. Všechny zahajují již příští týden, časy jsou prozatímní a mohou být podle zájmu upřesněny.

Pro letošní rok také v nejbližší době připravíme náborové turnaje na jednotlivých školách pro ty, kteří se nestihnout zaregistrovat příští týden nebo by si jen chtěli vyzkoušet své schopnosti a případně reprezentovat školu. Zájemce obvykle nabíráme i v průběhu školního roku, pokud to kapacity dovolí.

Turnaje:

Každý měsíc budeme pak pořádat pro naše děti turnaje, účastnit se budou i děti z dalších kroužků spadajících pod Novoborskou šachovou akademii, konkrétně např. ze Sloupu či České Lípy. S pomocí ochotných rodičů vyrážíme pak v případě zájmu i na řadu dalších turnajů v okolí.

Soutěže družstev:

Ti nejlepší se každoročně účastní i soutěží družstev, a to jak speciálních pro mládež (hrajeme 1. ligu a krajský přebor), tak i nejnižší krajské soutěže dospělých. Kroužek pokročilých vede Viktor Novotný od úterý 20. 9. v učebně NŠA, Sloupská 135. Nejlepší hráči se krom běžných turnajů probojovali i na podzimní Mistrovství Čech v Harrachově, konkrétně se jedná o Jiřího Lišku, Filipa Draboně, Tomáše Kučeru a Vítka Páznera. Ostatní musí příště ještě víc zabrat v krajském přeboru.

Vánoční soustředění:

Ve dnech 27.-30. 12. pořádáme v DDM Smetanka Vánoční soustředění, které je určeno pro šachisty z celé ČR včetně dospělých. Zájemci budou rozděleni podle výkonnosti do skupin vedených zkušenými trenéry na čele s velmistrem a hráčem extraligového novoborského týmu Robertem Cvekem. Kdo se chce v šachu zlepšovat musí nejen hodně hrát, ale šachy se i učit.

Klubové schůzky:

Na klubové schůzky jsou zváni nejen naši ostřílení členové, ale i noví zájemci o šachovou hru, hráči jiných oddílů a též nejlepší mládežníci. Krom některých turnajů ve zrychlené hře se zaměříme opět především na oddílový přebor na Elo. Ten by letos měli ve větším počtu sehrát i naši mládežníci. Turnaj bude rozdělen do dvou výkonnostních skupin, při malém počtu účastníků se bude hrát dvoukolově.

Soutěže družstev dospělých:

Na včerejší schůzce jsme probrali 1. nástřel soupisek pro nadcházející sezónu. Zatímco naše extraligové družstvo by mělo s 4 hráči nejlepší světové padesátky (Vitjugov, Navara, Wojtaszek a Láznička) být jasným favoritem na zisk 3. titulu mistra ČR v řadě, v ostatních soutěžích (1. liga, 2. liga, krajský přebor a krajská soutěž) nám půjde vesměs hlavně o záchranu a o hru pro radost. Nižší soutěže zasáhlo přes léto hned několik pohrom – po zdravotních problémech Vendy Bartoše přišla ještě smutnější zpráva o úmrtí našeho přítele Karla Raymana. Náš klub rovněž opouští 6 hráčů, kteří obnovili (konečně) oddíl ve Cvikově. Přejeme jim mnoho zdaru a už se na ně těšíme! V krajské soutěži je tak nahradí naši nejlepší mládežníci. Jedním z mála pozitiv je návrat Lucky Jínové z mateřské dovolené.

Přehled pravidelné šachové činnosti:

Den Čas Místo Pro Vedoucí Kontakt Cena
Pondělí 14:00 - 15:30 ZŠ náměstí Míru začátečníci Jaroslav Tryhuba 737954898 200Kč/pololetí
Úterý 15:30 - 17:00 DDM Smetanka začátečníci/mírně pokročilí Miloš Koudelka 732525361 200Kč/pololetí
Úterý 16:00 - 18:00 Učebna NŠA pokročilí Viktor Novotný 739206880 500Kč/pololetí
Středa 15:30 - 17:00 ZŠ Arnultovice začátečníci Jaroslav Tryhuba 737954898 200Kč/pololetí
Čtvrtek 14:00 - 15:30 ZŠ U lesa začátečníci Michal Mach 732636825 200Kč/pololetí
Čtvrtek 18:00 - 21:30 DPS, Žižkova ul. dospělí a mládež pokročilí Jiří Majstr 733584867 zdarma

Klubový web
DDM Smetanka
Elektronická učebnice šachu – GM Marek Vokáč
20.09.2011 10:45 | Autor neznámý

ZŠ Holý Vrch: V sudé týdny bude trénink jednou týdně, a to vždy ve čtvrtek od 13:30 do 15:00 (Jínová). V lichý týden bude taky ve čtvrtek ve stejnou dobu + ještě v jeden den zatím blíže neurčený (Jína).

19.09.2011 12:09 | Autor neznámý

Muj krouzek pokrocilych bude az pristi tyden. Ctrvrtecni krouzek U lesa bude zacinat uz v 13:30

15.09.2011 16:18 | Autor neznámý

Kroužek manželů Jínových na ZŠ Holý Vrch Česká Lípa: liché týdny (nyní máme 37.) pan Jína ve středu 13-15:30 a ve čtvrtek 14-15:30, sudé týdny povede paní Jínová jen v 1 den, bude ještě upřesněno který.

14.09.2011 00:59 | Autor neznámý

V říjnu by se měl otevřít kroužek v Cvikováčku, předběžně čtvrtky 16-17:30.

13.09.2011 08:42 | Autor neznámý

Ve Sloupu je kroužek V. Suchardy v ZŠ každý pátek od 18:00.