Porážíme Cvikováček

21.03.2011 21:34 | Zprávy

Do Cvikova jsme v neděli odjížděli s jediným cílem, a to neprohrát. Pouze bodový zisk by nám totiž umožnil skončit soutěž alespoň na předposledním místě, což by byl vlastně splněný cíl našeho družstva, kde řada hráčů teprve získává první zkušenosti s vážným šachem (z toho téměř polovinu partií sehráli naši nejmladší). Přes úvodní trable se sháněním lidí na zápas jsme nakonec s mírným skluzem dorazili do cvikovského DDM Cvikováček. Poprvé se v sestavě objevil Jirka Marek (foto) a podařilo se mu zúročit zkušenosti nabyté v těžkých bojích se silnějšími soupeři v oddílovém přeboru. Nakonec právě tato jeho vítězná partie rozhodla celý zápas, když na všech ostatních šachovnicích se soupeři dohodli na remíze. Právě tuto rozhodující partii nabízíme k přehrání.

Celý zápas byl neuvěřitelně rychlý. Jako první jsem dohrál já, po té co jsem zvolil dámský gambit, který soupeř mnoho neznal a pustil mě do výhody. Po několika rychlých tazích mi soupeř nabídl remízu. Podíval jsem se na svoji partii, získával jsem pěšce, potom k ostatním, kteří již stáli dobře a v zájmu brzkého odjezdu domů jsem přijal. 1/2-1/2.

No, k mému překvapení záhy uzavírá remis i kolega Přívratský. Na pohled byla jeho pozice vyrovnaná, bohužel vám ji nemohu ukázat, zápis je drobně chaotický 1-1.

Odcházím se podívat na malého Draboně. Zajímavá koncovka - pěšcová s koněm na jedné straně a střelcem na druhé, oba uzavírají remis. Bohužel opět máme jen chaotický zápis. Po krátké analýze na místě se názory různí, možná to na remis nebylo a stál mladík na prohru. Každopádně zapsáno je 1,5 -1,5.

Jirka Marek mezitím využívá své jasné materiálové převahy a chladnokrevně zakončuje. Vedeme. Franta Fiedler netuše, že jeho Cvikováček prohrává a nesmí remizovat, nabízí v prohrané pozici remis poté, co selhává jeho útok na křídle, ten již bohužel v zápisu není. Jirka Majstr přijímá, přestože má vyhráno. Vítězíme 3-2 a v konečné tabulce porážíme alespoň Cvikováček.

Zápis o utkání:

Cvikováček Novoborská šachová akademie