Hurá na Seč!

27.05.2011 23:59 | Zprávy

Na Seči dnes začíná již 49. ročník oblíbeného turnaje mládeže s tradičním názvem šachové Zaječice. V posledních letech se formát akce ustálil na 3 turnajích, kdy se krom hlavního MČR šestičlenných družstev mládeže utkávají i dvojice nejmenších (letos nar. 2002 a ml.) a trenéři, rodiče, doprovody či odrostejší mládež mohou hrát v otevřeném rapid turnaji. O oblíbenosti šachových Zaječic svědčí fakt, že pořadatelé přivítají i letos na 600 hráčů a doprovodných osob.

Historie turnaje je famózní. Při listování galerií šampiónů lze narazit na mnoho dnešních velmistrů, namátkou Velička, Jirovský, Hráček, Macieja, Socko, Jacková, Krejčí… o mezinárodních mistrech nemluvě. Od roku 1995 vévodí konečnému pořadí družstev BŠŠ Frýdek Místek, když získala plný tucet titulů a její hegemonii se podařilo narušit pouze Pandě Rychnov nad Kněžnou (1998, kdy hrál i náš MArtin Vaculík, a 1999), Plzni (2003) a Dunajské Stredě (2006). Podaří se to někomu letos?

Letos vyjíždíme opět s jedním družstvem, navíc bereme ale hned dvě dvojice nejmenších. Družstvo bude hrát v sestavě Jirka Liška, Kuba Doubek, Filip Draboň, Matěj Štágl, Eliška Kalinová (host) a Filip Žourek. Dvojice tvoří Vítek Pázner s Matějem Lejskem a Julián Přenosil s Andrew Lawsonem. Jako doprovod a řidič mi vypomůže pan Draboň. Držte nám palce!

web
výsledky
29.05.2011 10:09 | Autor neznámý

Zdravim ze Sece!Noc jsme preckali v pohode, vse je ok. Snad jen s vyjimkou nekterych vysledku:).