Vánoční soustředění

24.10.2011 12:34 | Zprávy

I letos jsme připravili pro malé i velké, začínající i zkušené, třídenní Vánoční soustředění. Vracíme se do DDM Smetanka v Novém Boru, konkrétně v termínu 27.-30. prosince. Šéftrenérem soustředění bude tentokrát GM Robert...

I letos jsme připravili pro malé i velké, začínající i zkušené, třídenní Vánoční soustředění. Vracíme se do DDM Smetanka v Novém Boru, konkrétně v termínu 27.-30. prosince. Šéftrenérem soustředění bude tentokrát GM Robert Cvek (foto) a jeho přednášky budou zaměřeny hlavně na samotný proces samostatného tréninku. Že jde o téma oblíbené a důležité dokazuje i Robertův blog. Každý zná ty chvíle, kdy má obrovskou chuť trénovat, ale za týden už marně sbírá síly a odtrénuje stěží jednu hodinu, za další týden už vůbec nic. K čemu je nejlepší literatura, když ji nestudujeme správně či vůbec? K čemu jsou nejlepší šachové programy a různé počítačové pomůcky, když stagnujeme? Kde vzít motivaci, vůli a sebedisciplínu a radost z tréninku? Jde to vůbec? Jak správně trénovat?

Proč je důležité mít tréninkový deník, k čemu vlastně je a jak s ním pracovat? Proč jsou tak důležité cíle? Jak řešit správně diagramy? Jak si zlepšit rychlý propočet variant (taktický postřeh) a jak na hloubku? Jak studovat zahájení, střední hru a koncovky? Proč spousta hráčů vůbec nerozumí pozici, tedy nezná plán? Jak na to? Je možné se za 1 rok zlepšit o třídu (100elo) pro hráče, který roky stagnuje? Jak je důležitá fyzička při turnaji a při tréninku?

GM Cvek

Prozradím vám svůj vlastní recept a cestu. Řeknu vám nakolik pro mě bylo (je) těžké/lehké každý den trénovat, prozradím vám svoje triky jak si udržet motivaci a vůli. Některé věci jsem objevil nedávno. Bylo zajímavé, že když mi bylo 19 let a byl jsem IM, ani ve snu mě nenapadlo, že mám na to si uhrát velmistra. Pak jsem téměř 4 roky šachy nedělal/netrénoval...Ukáži vám přesný postup, jak jsem se učil a učím zahájení, střední hru a koncovky, jak by to podle mě mělo vypadat pro hráče s elem cca 2100 až 2300 a více, ale obdobně vše vysvětlím i slabší skupině.

Mohu dopředu říci, že pro velmi dlouhou dobu bude tato přednáška - o těchto věcech - pro mě premiéra, ale i derniéra... Jelikož do toho budu muset vložit velmi hodně energie a práce, na druhou stranu se těším na tuto práci, a o to budu raději, když to přítomným pomůže v šachovém růstu a práci nad 64 poli.

Soustředění je určeno pro mládež i dospělé úrovně alespoň 3. VT (Elo 1250). Účastníci budou rozděleni do skupin podle výkonnosti, u nejsilnější předpokládáme úroveň minimálně kandidáta mistra. Výuka proběhne v tříhodinových přednáškových blocích začínajících v 9:00 a ve 14:30. Zahajujeme v úterý odpoledne, končíme pátečním obědem.

Ubytování a snídaně jsou zajištěny přímo v DDM, a to ve vlastních spacích pytlích. Zájemcům lze zprostředkovat i komfortnější ubytování v blízkém okolí. V DDM je k dispozici kuchyň s lednicí a sporákem. Nabídka na společné stravování (obědy, večeře) bude ještě specifikována.

Přihlášky posílejte na e-mail v.novotny@novoborsky-sk.cz do 5. 12. 2011. Cena se hradí předem převodem na č. účtu: 211842785/0300, do poznámky uveďte své jméno.

Shrnutí:

Termín: 27.-30. 12. 2011
Místo: DDM Smetanka Nový Bor
Cena: 1.200 Kč
Přihlášky: do 5. prosince 2011

Odkazy:

Pozvánka
Blog GM Cveka: Tak na to
0x Autor neznámý
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat