Z Hlušic si přivážíme 4 body

17.04.2012 13:34 | Zprávy

Závěrečná 4 kola 1. ligy mládeže mladšího dorostu, skupina sever, jsme již tradičně odehráli v Hlušicích u Nového Bydžova. V pátek před odjezdem se z účasti musel pro nemoc omluvit Filip, následovalo tak obvolávání všech dalších hráčů na soupisce, nicméně náhradu jsme už nesehnali, a tak muselo doprovodné duo Jína a Liška vyrazit pouze s pětičlenným družstvem. I tak jsme nakonec zaznamenali poměrně slušné čtyřutkání, když jsme ke dvěma prohrám přidali remízu s Polabinami C a výhru s Déčkem stejného oddílu.

V konečném zúčtování nám však patří až 11. příčka, stejně jako v sezónně 2009/2010, oproti loňsku jsme si o příčku pohoršili. Padají poslední 3 družstva, nicméně i příští rok bychom se v soutěži opět měli objevit, neboť patrně postoupíme z krajského přeboru, protože k Desku B padá do 1. ligy i Desko A a utáhnout (hráči) dvě družstva v takové soutěži je už samo o sobě dostatečně složité.

Konečná tabulka:

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1.2222 ŠK Polabiny B10103151.045
2.ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové8122543.531
3.TJ a DDM Lanškroun7132243.035
4.Panda Rychnov n. Kn.7132241.033
5.2222 ŠK Polabiny C6232037.027
6.TJ Sokol Praha-Kobylisy6141934.527
7.ŠK Praha-Smíchov4341533.028
8.Desko Liberec B4161332.526
9.Jiskra RMSK N. Bydžov4071226.522
10.ŠK PORG Praha128523.520
11.Novoborská šachová akademie128519.514
12.2222 ŠK Polabiny D0110111.09

Hodnocení sezóny:

Lepší výsledek jsme neuhráli přesto, že jsme letos sáhli po posile a pozvali na hostování Jakuba Pardubského z Mladé Boleslavi. Ten byl výraznou posilou, když uhrál nejlepší individuální výsledek (5,5/9) a společně s Jirkou Liškou, který jako jediný sehrál všech 11 partií (uhrál 5 bodů) tvořili základní kostru týmu. Nicméně na dalších šachovnicích už jsme našim soupeřům nestačili. Poslední sezónu za mládež odehrál krom Jakuba Pardubského i Tomáš Kučera, který nás ovšem posílil až na závěrečné čtyřkolo a tréninkový výpadek se projevil, když uhrál jen 2 remízy a Jirka Marek, který podobně jako Tomáš s přechodem na Gymnázium přestal trénovat. Slušných 3/6 uhrála Simona Jínová, která ovšem, bohužel, dává přednost raději jiným aktivitám, než šachu a také již pravidelně netrénuje. Zlepšující se Filip Draboň hrával pak mnohem výše, než odpovídají jeho možnosti, mnohé partie se mu nepovedly podle představ a ze soutěže si odnáší pouhou jednu remízu. Oporou byl ale v KP, kde na první šachovnici uhájil 2 body z 5 partií. 1,5 bodu připsal na naše konto Jakub Doubek, který především potřebuje zpomalit a v důležitých okamžicích se pořádně zamyslet. V KP byl ale na 3. šachovnici nejlepším hráčem se ziskem 4,5/5 partií. Do základní sestavy pro příští rok se posouvá Lukáš Kolč, který umí sehrát pěkné partie, někdy ale dělá ještě velké hrubky, na tom je potřeba zapracovat. V KP pomohl pěknými 4 body. Kteří hráči z mladších nastoupí za rok v lize, není zatím jisté, letos se zapojili Filip Žourek a Julián Přenosil, v krajském přeboru úspěšně bojoval Vítek Pázner (4/5).

1. liga dopadla tedy v podstatě podle předpokladů, opět jsme neúspěšně bojovali o udržení, alespoň na boj ve středu tabulky potřebujeme ještě přidat v tréninkovém úsilí. Letos nám odchází z této soutěže ročník 1996 (Pardubský, Kučera, Marek, Škarda), nahradit ho musíme z mladších hráčů, kterých máme naštěstí díky všem našim kroužkům dostatek. Nicméně konkurence nespí, v 1. lize nastupuje řada hráčů s ratingem, tedy zkušenostmi s vážnými partiemi, tam zaostáváme, když oddílový přebor s dospělými hrají nyní pouze Liška, Draboň a Kolč a do vážných týdenních turnajů (např. krajský přebor 1.-8. 7. v Krásné Lípě) se nikdo moc nehrne. Úroveň první ligy ovšem předpokládá již pořádný trénink a k tomu nestačí již jen docházet jednou týdně do kroužku, ale šachům je potřeba se pořádně věnovat i doma, jezdit na soustředění a vážné turnaje. Uvidíme na podzim, jak se v tomto dokážeme posunout.

Vybrané partie posledního víkendu:

KPDM ŠSLK
1. liga družstev mladšího dorostu – sk. severy