KP jednotlivců mládeže - Sokovy u Turnova

25.07.2017 13:09 | Zprávy

Dlouho očekávaný přebor kategorií do 12, 14 a 16 let splnilo stoprocentně vše, co jsme od něj očekávali: solidní účast i celkově kvalitních hráčů a napínavé boje o postupy. Bonusem bylo krásné prostředí CHKO Hruboskalska a pěkné počasí.

Z našeho klubu jsme vyslali hráče, kteří měli šance postoupit, což se i podařilo.

V kategorii 16letých bylo 2. místo Juliána Přenosila bylo příjemným překvapením. Bude to jeho první MČech ve vážných partiích.


Ve 14letých byl favoritem Martin Habenicht, který od počátku svou přesnou hrou turnaj ovládl. Druhé místo bylo také naše zásluhou Tomáš Sichrovského. Tomáš po prohře v prvním kole zabojoval a ve zbylých 6 kolech ztratil pouze půl bodu. Dá se říci, že jsme tuto kategorii jasně ovládli.


Mezi 12letými jsme měli zastoupení tří hráčů: Fanda Zákutný a Filip Sichrovský své zkušenosti ve vážných partiích teprve sbírají. Druhé místo zde vybojoval Michal Papoušek, který už hraje vážné partie i za dospělé, takže se medaile a postup daly očekávat. S Michalem počítáme na příští rok do 1. ČLM.


Všichni medailisté mají nárok hrát na říjnovém MČech v Harrachově. Přidají se k nim přímo postupující Matěj Hurtík, Kryštof Hofman a Nikola Kulašová. Celkem se tedy z 1. Novoborského ŠK probojoval rekordní počet sedm hráčů a všem patří naše gratulace. Je vidět, že nám úspěšně dorůstá nová šachová generace.
1x 5119x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
02.08.2017 13:17 | Michal Mach

Kluci odvedli skvělou práci a z řadou z nich se uvidím jednak v Mostu na rapidu, pak na MČech a i na MČR juniorů, škoda jen, že stále někteří nedokážou překročit svůj stín, aby články o mládeži vycházeli aspoň trochu včas.