Sestava budoucnosti urvala bod v Libštátě

30.10.2022 19:51 | Zprávy

Ve druhém kole Krajského přeboru jsme zavítali na půdu Libštátu. Na nejdelší venkovní výjezd nominoval kapitán patrně nejmladší možnou sestavu s cílem urvat první body v sezoně a zkušené bardy nechat odpočinou na domácí zápas ve 3. kole.

Soupeři nic nepodcenili a nachystali na nás velmi silnou sestavu. Z prvního kola vyšli s prázdnou stejně jako my, takže se očekávala velká bitva o první body nové sezóny.V levé řadě Kryštof Hofman, Matěj Hurtík a těžko již viditelní Viktor Novotný a Vašek Paulus


Osmou šachovnici hájil Bolek jr., sedmičku Julián Přenosil a na šestce nastoupil Honza Kaplánek

Do vedení nás v zápase dostal Matěj Hurtík. Na osmé šachovnici však úřadovaly zkušenosti a domácí srovnali. Uprostřed zápasu jsem patrně tahali za kratší konec (neměl jsem moc času hodnotit všechny pozice), ale závěr se vyvedl téměř na 100%ten. Kdo byl ohrožen, dokázal partii dovést do remízového přístavu, Bolek sr. dokázal srovnat manko, které jsme nabrali na šesté šachovnici,  kde Honza Kaplánek aktivní a nadějně vypadající pozicí přepnul a musel sklonit krále. Strach tak soupeřům ještě nahnal Julián Přenosil, který z hodně podezřelé pozici dokázal vyklouznout a soupeře začal ohrožovat silným útokem. Ale neproměnil, konečná remíza je ale asi spravedlivá.
-
. kolo -
0x 363x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat