Vedeme Krajskou soutěž západ

09.12.2016 00:18 | Zprávy

Máme za sebou polovinu roku, a téměř celou základní část Krajské soutěže. A k mému menšímu překvapení jsme v čele skupiny.

Máme za sebou polovinu roku, a téměř celou základní část Krajské soutěže. A k mému menšímu překvapení jsme v čele skupiny. Po prvním poměrně jasně pro hraném kole, nás v kole druhém čekala Slavia Liberec B,

1. Novoborský šachový klub "C"  -  Slavia Liberec  "B"     5 - 3

Cesta k úspěchu měla vest přes povinné výhry od 5 šachovnice dál a případné remis vepředu. Martin Habenicht pěknou kombinací v závěru partie dal soupeři spoustu témat k zamyšlení poté, co obětoval koně, který však nešel brát pro mat 8 tahem. A tak partie přes nevoli soupeře skončila remízou. Další zajímavou partii tohoto kola odehrál Filip Draboň, který v poslední době hraje agresivní a úspěšný šach. Silnějšího soupeře F Laška přehrál, Z počátku  nestál příliš dobře, nechal se zatlačit, a musel obětovat kvalitu, což mu přineslo dobrou protihru, postup dvou pěšců až na sedmou řadu. Pozice se jevila jasně vyhraná a podle rybky i byla, ale Filip byl v těžké časové tísni a tak bral všemi deseti remízu. Pouze Vláďa strašně rychle prohrál. Vzadu jsme uspěli, až na Vláďu Marečka, který si nedokázal poradit se soupeřovým žactvem, A tak jsme s jedinou prohrou slavně vyhráli.

ŠK Medvědi Kunratice   -  1. Novoborský šachový klub  "C"   0,5  - 7,5 

Tohoto zápasu jsem se osobně neúčastnil, tak jsem pouze zhlédl výsledky. nastoupili jsme téměř v nejsilnější sestavě a soupeř neměl žádnou šanci. Jedinou ztrátu zaznamenal  na třetí šachovnici Filip Draboň.

1. Novoborský šachový klub  "C"  -   TJ Slovan Vansdorf     6 - 2

Ve čtvrtém kole jsme se doma utkali s Vansdorfem za který hostuje celá řada našich mladých hráčů, zejména pak Michal Papoušek  a Vašek Paulus. Oba dva nastoupili v bratrovražedném boji. Na první šachovnici nastoupil Kryštof proti Vaškovi a Vašek zvolil od počátku agresivní Budapešťský gambit, který Kryštof odmítl. Následně Vašek zesiloval tlak, který však nemohl pro dobrou obranu Kryštofa vést více než k remíze. Vaškovi to bylo málo, chtěl vyhrát, a partie pro řadu chyb v závěru prohrál.

Martin Habenicht hrál celou dobu vyrovnanou partii, pak se však na konci partie nechal chytit na jednoduchou dvou tahovou taktiku, velká škoda, byl soupeři vyrovnaným protivníkem. Vláďa Křížek brzo ukončil vyrovnanou partii remízou, já hrajíce po noční také.  Protože všichni ostatní své partie lehce zvládli, slavili jsme snadnou výhru.

Co náš čeká?

Čeká nás asi to nejtěžší, nejprve cestujeme již tuto neděli do Stráže a po kole volno hostíme doma Desko Liberec "C" , pro jistotu postupu do nástavbové části, nechceme li spoléhat na skore, potřebujeme uhrát jeden bod. Abychom i v nástavbě měli šanci postoupit do KP, pak by bylo dobré vyhrát vše, je však nutné si přiznat, že nejsme favorité posledních utkání.

Tabulka

Poř.DružstvoVRPBodySkórePartie
1.1.Novoborský ŠK C301922.017
2.Desko Liberec C300918.016
3.ŠK Stráž pod Ralskem210715.512
4.ŠK Frýdlant201612.59
5.ŠK Medvědi Kunratice10338.03
6.Slavia Liberec B013112.57
7.TJ Slovan Varnsdorf00307.54


 

            

Konec roku 2016

Rozhodl jsem se seznámit čitatele s tím jaký byl první půl roku v šachu mládeže v našem kraji a jak se vedlo našim dětem. Předně je potřeba říci, že to byl půl rok likvidací lidí, "krádeží", návratům ke kořenům komunismu z rukou některých funkcionářů ŠSLK.

Návštěvy Ústeckého kraje

Předem je potřeba říci, že se pravděpodobně nebude jednat o naši kompletní účast, ale naše nejlepší výsledky.

Povrlský rapid 2016 -

 

Za náš klub se účastnila Kulašová Nikola 4/7b, Sichrovský Filip 3,5/7b, Přenosil Julián 6,5/7b obsadil nádherné druhé místo, Hurtík Matěj  5/7b, Sichrovský Tomáš 4/7b,  Habenicht Martin 4/7b, Adámek Jiří 3,5/7b, Štejnar Jakub 3,5/7b.

Fotografie z turnaje naleznete zde

http://lekeke.rajce.idnes.cz/GP_Povrly_2016

 

Teplice 2016 -  38.ročník turnaje žákovských družstev

 

Tohoto tradičního turnaje družstev se z tréninkových důvodů také účastníme každý rok a letos tomu nebylo jinak, opět se skvělým výsledkem, v sestavě Paulus Václav, Hurtík Matěj, Přenosil Julián a Papoušek Michal jsme obsadili druhé místo o půl bodu za prvním ŠK Teplice A.

Foto zde - http://lekeke.rajce.idnes.cz/VC_druzstev_Teplice

Velká cena Mostu 2016 - turnaj čtyř členných družstev

Další tradiční turnaj družstev, tentokrát s poněkud slabší účastí a tak náš tým jen těžko hledal konkurenci a v turnaji jasně zvítězil. V sestavě Vašek Paulus, Přenosil Julián, Hurtík Matěj a Sichrovský Tomáš. Kéž by pan Jína byl stejně ambiciózní i v první lize mládeže, jako v těchto turnajích družstev.

Foto zde - http://lekeke.rajce.idnes.cz/VC_druzstev_Most

Domácí Liberecký kraj aneb chaos v GP a KM

Zde se musím pozastavit nad chaosem, který zavládl nad hodnocením jednotlivých turnajů GP LK i GP jako celku.  Od Slavia Open až po turnaj v Desku 26.11 nebylo jasné, jaká koncepce GP zavládne. Logické bylo vzít loňské návrhy mé a kolegy Malce, probrat je a nechat o nich hlasovat, případně je nejprve upravit, cílem pak vždy bylo, aby nám mládež hrála hlavně vážné partie, bohužel tento hlavní cíl pan Weiser jako předseda KM jaksi naprosto opomněl.

Vůbec se musím vrátit k té divné volbě předsedy komise mládeže. Byli zde dva kandidáti, já a pan Weiser, bohužel předseda ŠSLK pan Zikuda si na pohovor o koncepci pozval pouze konkurenta, do dnes mi neodpověděl proč, přestože deklaroval opak. Dokonce bylo deklarováno, že si pohovoří se všemi, kdo mají o práci v KM zájem. No co už, byl to malý podvod na delegáty konference. Následovalo hlasování, kde se pak Malec po bolševicku rozhodl nechat hlasovat jen o panu Weiserovi, bušíc pěstičkou do stolu, Mach to nebude, a to je pan Malec pouze sekretář, i když si hraje jak je vidno na šedou eminenci. Až upozornní přátel a má stížnost na RK ŠSLK, dohnala soudruha Malce k tomu, aby nechal hlasovat i o mne. Vůbec soudruh Malec má řadu svých bolševických metod, například bylo ještě v loni v VV ŠSLK dobrým zvykem, neb jsme si to odhlasovali, být transparentní a zveřejňovat kdo jak hlasoval, ono třeba v parlamentu je to vidět, že je to dobré, vidět kdo pracuje, kdo ne, kdo co tlačí silou. Soudruh Malec však sám od sebe se rozhodl, že transparentnost je blbost, a nic zveřejňovat nebude, a jako důvod uvedl mne, což mne značně pobavilo. VV k tomu vesele mlčí, až na Jirku Průdka.

A tak nám vznikla komise mládeže ve složení Jirka Pospíšil, Jana Jínová a pan Weiser. Pan Weiser pojal řízené týmu tak, že tým se vlastně řídí sám, rozdal kompetence a každý bude dělat to své, evidentně se o ničem nehlasuje. Dokonce jsme asi jediný kraj v ČR, kde se o pořádání krajský přeborů nehlasuje, dokonce se ani nevypisuje žádné výběrové řízení, já se ptám co to je? Jirkovi Průdkovi se nikdo dlouho ani neobtěžoval sdělit, že m u bylo pořádání KP mládeže U12 - U16 odebráno, proč taky že, máme zde nové metody vedení kraje, takzvaná metoda tanku, škoda, že klubům je to vlastně jedno. V poslední době spolupracuji s Ústeckým a Středočeským krajem a musím říci, že takový chaos, nekompetentnost jako v kraji našem by pohledal. Když člověk pošle dotaz, jako já na pořádání onoho KP, jsem pinkán mezi p.Weiserem a Pospíšilem bez jasné odpovědi. Osobně jsem nabídl 3-4 denní turnaj, aby nemuseli děti hrát za den 4 kola, což je šílené, zajištěný, připravený, mám několik lokalit, avšak pan Weiser se s panem Pospíšilem prostě rozhodli, Mach ne, to je jedno, že sami místo nemáme, a dvoudenní akce je hloupost. Bohužel Jana Jínová se od pana Weisera bohužel příliš neliší a stejně jako on majíce moc, ji bez okolků využívá a vše drtí jako tank, neboť její nápady a plány jsou ty jediné pravé.

A koukám, že se nedělají zápisy vůbec o ničem a o ničem se v KM ŠSLK nehlasuje a všem je to jedno, KP škol, snad poprvé není Open, ale postupovalo se z okresních kol, což by nevadilo, kdyby byl někde zápis, kdo o tom rozhodl, hlasovalo se o tom? Ono zneužívání moci je svinstvo, a když se někdo rozhodne upravit vše tak, abych maximálně zvýhodnil své, je to špatné, ať se na to koukáte jak chcete. A bohužel Jínovi jsou v tom třeba experti, konkurenci snadno zlikvidujete tak, že například družstva v KP mladších i starších žáků budou povinně 6 členná, což likviduje konkurenci a malá družstva. Tedy pro Bor třeba ideální. avšak i jako domácí jsem stejně jako loni jasně proti.

No a samotná GP dopadla dost šíleně, vážné partie se nehrají vůbec a rapid byl rozdělen na kategorie dětí bez ELA, dětí 1100 -1499 a nad 1500. Což je naprosto tragická varianta, neboť dětí a mládežníků splňující tuto podmínku máme v celém kraji asi 12????? Tak to bohužel dopadá, když se něco dělá bez rozmyslu silou, a nápady druhých jsou opovrhovány.

A tak bohužel sepsat výsledky jednotlivých turnajů v našem kraji je pro chaos nad lidské síly, a máte li o ně zájem, jsou zde http://sachy.org/turnaje/

Pokud snad toužíte po průběžném pořadí GP LK jako tomu bývalo dříve, pak marně, zodpovědné osoba se k výpočtu nemá, a soudruh Malec, bohužel také ne.

Tím to bych celý rok 2016, tedy jeho druhou polovinu uzavřel s tím, že snad bude rok 2017 lepší, předpokládám, že se udržíme v 1.lize mládeže a v krajské soutěži se popereme o postup do krajského přeboru. Pořadatelství polofinále a finále MČR Juniorů mne a Romanu Burdovi již bylo přiděleno a snad se nám stejně povede i s kandidaturou na MČech. Snad alespoň tady vše dobře dopadne. Všechny pak rád uvítám na svém Fide Open turnaji pro mládež o velikonocích.


-
. kolo -
0x 3619x Michal Mach
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat