Podzimní extraligová část vyšla na sto procent

11.11.2021 18:45 | Zprávy

Čtyři podzimní kola extraligy vynesla našemu týmu plný počet bodů i přes avizované problémy se sestavou. Těsné vítězství 4,5:3,5 pouze se sedmi hráči proti Turnovu, v Lysé už Nový Bor nastoupil v plném počtu a vyhrál přesvědčivě 5,5:2,5.

První listopadový víkend neměl na pořadu jen českou extraligu, ale i turnaj FIDE Grand Swiss, ve kterém na 150 nejlepších hráčů světa bojovalo o dvě postupová místa do Turnaje kandidátů. Pro novoborský tým to znamenalo mínus 10 hráčů ze soupisky pro extraligu a když připočteme náhlé marody, měl kapitán k dispozici pouze sedm bojovníků. Čtrnáctidenní peripetie před daným víkendem můžeme již nechat bez popisu a vrhnout se rovnou na zápasy.

Do Turnova jsme dorazili v sobotu z Prahy, kde jsme byli od pátku ubytovaní. Zápas začal přes dočasnou nepřítomnost rozhodčího na čas a s vedením domácí 1:0. Poměrně brzké srovnání pro náš tým zajistil Štěpán Žilka, který hraje ve famózní formě. Vypadalo to, že půjdeme i do vedení zásluhou Tadeáše Kriebela, ale soupeři hned srovnali stav na páté šachovnici, kde musel kapitulovat Honza Krejčí. Při zpětné pohledu měl průběh ten správný směr, jelikož rozhodující souboj se odehrál na sedmé šachovnici, kde Vašek Paulus měl černými vzdorovat velké elové přesile v podobě IM Studničky.  Avšak partie se již po zahájení odvíjela zcela v režii novoborského hráče, který vydržel nastolené precizní tempo až do konce a zaknihoval výhru týmu 4,5:3,5.

. kolo -

Vytoužené alespoň tři body z tohoto hororového víkendu byly doma a nedělní zápas stále před námi, tak proč se nepokusit o další překvápko. Když navíc v neděli v šest ráno kapitán týmu obdržel telefon, že osmý hráč se přeci jenom připraven dorazit, bylo všem jasno. Do Lysé jdeme jednoznačně pro tři body.

Hrdina víkendu Václav Paulus (vpravo)

Naše turnovské komando“ doplnil tedy na poslední chvíli Radek Kalod, což soupeře z Lysé evidentně vyvedlo z míry. Dá se říct, že nedělní zápas byl proti sobotě procházkou růžový sadem, nikde nebyl vidět moc velký náznak odporu. První vítězné zatroubení opět obstaral Štěpán Žilka, přidal se tentokráte i Honza Krejčí, který na páté šachovnici přehrál Kyslinského. V mezičase přibylo několik smírných výsledků, třetí výhru pro novoborský tým zajistil ještě Vašek Paulus. 5,5:2,5 je jednoznačný výsledek.

. kolo -
1x 19278x Petr Boleslav