Pořádáme

Novou éru vzestupu vzniklého 1. Novoborského šachového klubu, navazujícího na ty nejlepší tradice šachu v Novém Boru, odstartoval v roce 2001 příchod Mgr. Romana Mužíka. Ten vnesl do činnosti zdravý moderní prvek sportovního marketingu a motivace pro formulování a dosažení sportovních cílu, které byly do té doby pouze nesplněným přáním řady šachových generací. Mimo účasti v soutěžích družstev České republiky všech úrovní nebo účasti členů klubu v individuálních soutěžích pořádá 1. Novoborský šachový klub každým rokem další významné šachové akce.

NOVOBORSKÁ ŠACHOVÁ CORRIDA

Značné ohlasy sklízí nejen v České republice ale i v šachovém světě projekt Novoborská šachová Corrida, v rámci které má hráč Nového Boru a česká šachová dvojka velmistr Viktor Láznička možnost změřit své síly s hráči světového formátu.

Podrobné informace

FEJFARŮV MEMORIÁL

V roce 1962 byl uspořádán první ročník Fejfarova memoriálu na počest jednoho z nejlepších šachistů našeho kraje Věnceslava Fejfara. V roce 1991 se bojovalo o mistra v bleskovém šachu na dlouhou dobu naposledy. Ctíme tradice a v roce 2007 jsme navázali na organizační úspěchy našich klubových předchůdců.

Podrobné informace