Významní hosté

2013

(24. - 26. září 2013) Prezident Evropské šachové unie Silvio Danailov navštívil Nový Bor během 3. ročníku Novoborské šachové Corridy.

zleva: velmistra Veselin Topalov, prezident ECU Silvio Danailov a velmistr Romain Edouard

2010

(2. - 7. listopadu 2010) Hlavním hostem zahájení extraligové sezóny 2010/2011 byl velmistr Lubomír Kaválek. Výstava fotografií Vladimíra Jagra ze šachového prostředí nastartovala v Grandhotelu Pražák skvělou atmosféru, která gradovala během Kaválkovy přednášky "Bobby Fischer trochu jinak - Reykjavík 1972 a další příběhy". Dalším bodem večera byla simultánka, ve které se velmistru Kaválkovi postavilo třiadvacet soupeřů (+15 =7 -1). (Více v naší reportáži)

2008

(6. - 9. listopadu 2008) Na první listopadový víkend roku 2008 přijal pozvání do Nového Boru velmistr Vlastimil Hort. Na páteční večer si česká šachová legenda připravila nejen pro členy šachového klubu, ale i širokou šachovou veřejnost, besedu na téma "Češi na olympiádách". V sobotu sehrál velmistr Vlastimil Hort simultánku proti osmi členům 1. Novoborského šachového klubu, kterou vyhrál poměrem 5:3 (tempo 2hodiny/40tahů + 0,5hodiny/20tahů).
Svůj víkendový pobyt v Novém Boru obohatí velmistr Vlastimil Hort účastní ve večerním bleskovém turnaji v klubu restaurantu Ajeto. (Více v naší reportáži)

účastníci simultánky: Zleva: Tomáš Vavřinec, Tomáš Tichý, Otakar Válek, Martin Vaculík, Petr Kučera, Petr Boleslav (nehrající), Vlastimil Hort, Viktor Novotný (nehrající), Jan Oreský a Jan Vrána.