Úspěchy

Jedním z dlouhodobých cílu, které jsme si stanovili v roce 2001, bylo vybudování silného, mezinárodně uznávaného a stabilního šachového klubu se zázemím pro členy všech věkových kategorií. Po postupu do nejvyšší souteže družstev extraligy České republiky v 2006 byl kladen důraz především na reprezentativní „A“ tým, který v následujících letech začal naplňovat přednesené vize. V osmi odehraných sezónách extraligy družstev jsme dvakrát obsadili stříbrnou prícku a šestkrát slavili titul mistra České republiky.
(podrobně 1. Novoborský šachový klub v české extralize)

Největšího úspěchu dosahujeme na Evropském klubovém poháru 2013 na Rhodu, kde se stáváme šampiony Starého kontinetu. V konkurenci nejlepších evropských klubů získáváme zlaté medaile a zapisujeme se do šachové historie.

ZLATÉ MEDAILE - EVROPSKÝ KLUBOVÝ POHÁR 2013, RHODOS

Cesta pohárovou Evropou začala v roce 2007, kdy jsme dělali první nováčkovské krůčky a v následujícím roce se poprvé dostáváme mezi desítku nejlepších klubů Evropy. Postupně posilujeme náš kádr a v roce 2011 se v Rogašce Slatině umísťujeme na bronzové příčce.
(podrobně 1. Novoborský šachový klub v Evropském klubovém poháru)